Bulteriery

Bulteriery

Bulteriery to rasa psów uważana za agresywną- czy słusznie? Otóż wiadomo, że bulteriery mają swój charakter i generalnie posiadają sporą siłę. Nawet małe szczeniaki, niejednokrotnie podczas zabawy potrafią nią zadziwić. Będą one idealnym towarzyszem dla ludzi konsekwentnych, którzy http://www.4events.pl  nie dadzą się zdominować. W przypadku bulteriera bardzo ważne jest to, by zyskać jego szacunek.

Tutaj nie sprawdzi się siłowe wychowanie psa, a wręcz przeciwnie. Poprzez tego typu zachowania, prowokuje się bulteriery do agresji. Pożądane reakcje psa i jego zachowanie wypracowuje się długimi godzinami, ucząc go i pokazując wszystko po kolei. Niezwykle ciekawym doświadczeniem dla posiadacza bulteriera może być już sama prowadzenia psa na smyczy. Żaden pies na początku nie jest tym zachwycony, ale w przypadku bulteriera, można to odczuć bardzo wyraźnie.

Bulterier to pies z charakterem, który co rusz będzie próbował zmierzyć się ze swym właścicielem, starając się przejąć kontrolę nad niektórymi sytuacjami. Wydając bulterierowi polecenie, ten najpierw się zastanowi, czy na pewno warto je wykonać. Dlatego też tak ważne jest tutaj to, by właściciel był konsekwentny w uczeniu pupila określonych zachowań. Nie zaszkodzi też wzięcie udziału w określonym szkoleniu dla psów, które jest prowadzone pod okiem specjalistów http://polpak.org/soki/. Istotne jest to, by wybrać odpowiednie dla bulterierów i to, aby treser posiadał doświadczenie w pracy z tą rasą. Reakcje bulterierów mogą być bowiem nieco odbiegać od innych czworonogów.

Również pod kątem charakteru, bulteriery znacząco się wyróżniają. Chyba żadna inna rasa nie potrafi w taki sposób okazywać radości. Pamiętajmy, że mimo tego co się mówi, psy te są niezwykle przyjazne względem ludzi i innych zwierząt. Oczywiście wiele zależy tu od ludzi i tego, jak podchodzą do pupila.